DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O festivalu

 
OstrovArt Festival 2008
 
 Představte si, že pod sebou máte chladivou zelenou trávu v odpoledním slunci, které právě nabírá svých nejteplejších barev a kloní se k večeru a hraje hudba. Ta, kterou máte rádi. Zvuk je jasný, čistý a hluboký.

 

Na začátku byla jen bezcílná chuť oslavovat, tancovat, poslouchat a hrát.

To vše a mnohem víc se skutečností stalo 5. července loňského roku za laskavého svolení a projevení důvěry Radou města Semily. Díky dvěma hlavním sponzorům: štědrému finančnímu příspěvku od firmy Habakuk a věcnému daru a původní technologii neodurové konstrukce od společnosti Automatizace Dis s.r.o.

A díky všem, kdo pomohli, podpořili a přišli, byli jste báječní a díky za kus Vašich snů, kterým jste věřili, protože ten večer stačilo pomyslet a věci se děly.

To odpoledne, večer a noc zahráli :

Nauzea Orchestra  (Ústí nad Labem)

Didgeridoo orchestr (Liberec)

Natvrdo (Semily)

DJ H2o (Ustí nad Labem)

Karel Jiroš, kytara a zpěv (Semily)

Miloš Janata buben, hang (Semily)

 

Proběhl křest výtvarné skupiny Semily Femily. Na pódiu stáli: Leona Fejfarová, Libuška Pražáková, Kateřina Jínová, Karolína Pikorová, Michal Strnádek, Martin Kovář a Blanka Švestková.

Výtvarné téma večera: Sen tohoto města. Po vyhlášení se výtvarná fáze Semily Femily vydala realizovat sen tohoto města pomocí štětců, špachtlí, hřebíků, sololitu a barev a ostrov pomalu odplouval na vlnách do jiskřivé noci plné hudby a později i tance.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OstrovArt Festival 2009

 

Chtěli bychom vám všem, kdo jste se nedali odradit nepřízní počasí a přišli 6. června tohoto roku na ostrov, vyjádřit vřelé díky.

Z pořadatelské retrospektivní kukaně dnes vidíme, že naše úsilí nebylo marné. Déšť nás sice v počátku vehnal pod stany a improvizované přístřešky, ale statečné děti přišly a za svou nakreslenou hračku dostaly hračku skutečnou. Sešlo se na 30-40 obrázků! Vymýšlíme, kdy, kde a jak by nejlépe měly spatřit světlo světa. Autorům dáme včas vědět.

Obdiv za samozřejmost výrazu a díky za humor patří i DS Frk z Nové Vsi u Lomnice nad Popelkou, u pohádky Koláč štěstí děti sedely přibité (v tom dešti!) jak by se koláče nemohly dojíst.

To už pomalu déšť ustával a nadcházel hudební večer.

První mlhu po dešti rozehřála Radišagoha, ethno formace z okolí Boleslavy, svými mantrickými harmoniemi. Jasný, čistý a silný zvuk jí slušel.

Po nich nastoupil, dovolím si říct, objev festivalu : Ježkovy voči (Semily/Turnov), jazz-blues-funky se svou strhující a vášnivou foukací harmonikou v naprosto sehrané formaci spolu s bicími, elektrickou kytarou, baskytarou a zpěvem. Nejen že dokáží působit jako velmi příjemný atmosférický background přátelskému hovoru, ale jazzovými úniky strhávají stoprocentní pozornost. Jak řekl držitel mikrofonu CMP: „Ano přátelé, a kapela ze Semil se bude opět těšit do Semil!“

Hangover Painters potvrdili pověst kapely se stálým, věrným a tančícím publikem, na parketu bylo plno. Místo deště pršely salvy energie.

Natvrdo se svým makabrózním představením opět nezklamali ve schopnosti otřást základními estetickými normamy a pohladit hudbou.

Attitudes! Velmi krátký čas jejich open air premiery sice nestačil na to, aby nasytil publikum lačné elektronického popu, ale bylo jasné, že si stojí pevně v helmě!

Noc byla chladná a hudba hřála, své polínko ještě přiložil CMP se svou „cempetrojkou“ a po něm Dj Cauac v latino- disco rytmu.

Pouze dva pozvaní hosté nedorazili. Kluk se zmrzlinou nemá svůj povoz zastřešený a jeho kovový kufr na zmrzlinu deštěm velmi trpí. Snad výrobce přijde s nějakým praktickým řešením. A pak nás velmi mrzelo, že díky dopravním potížím nad Atlantikem se nedostavil ani Stevie Wander, budeme doufat v příště.

Dík patří všem přátelům a příbuzným, bez jejichž pomoci by se nekonalo, a kteří pomáhali nezištně a samozřejmě sponzorům, kteří nás finančně nebo věcně podpořili: Pivovar Rohozec, Chaos u Emana, Habakuk, Automatizace dis., Jiřina Pavelková, Kovap, Akra, Trevos, Papírnictví Železný Brod…..

 

Za pořadatele: Kateřina Jínová, Lukáš Dlouhý, Blanka Švestková

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
Kulturní spolek Semily Femily O.S
 
KSSF O.S. je sdružení hudebníků, výtvarníků a přátel, kteří nejsou spokojeni s kulturním vyžitím na Semilsku a aktivně se ho snaží zlepšit pomocí koncertů, divadel, výstav, vernisáží a festivalů. Spolek se postupně formoval na OstrovArtech a 24.7.2009 nabyl na oficiálnosti registrací na ministerstvu vnitra.